RHEINZINK ÇATI KAPLAMALARI

Yapıların en önemli bölümü olarak, dış kabuğu oluşturan çatı ve cepheyi söylersek belki de pek çokları için doğru bir saptama yapmış oluruz. Çatı ve cephe, binanın en dışı olmakla beraber binayı ve içinde yaşayanları dış ortamın soğuk, sıcak, rüzgâr, ses vb. gibi istenmeyen etkilerinden koruyan en önemli elemanlardır. Bu elemanların tasarım sırasında doğru seçilmesi, binaların estetik değerini arttırmakla beraber, bina içinde istenilen konfor durumunun yaratılmasından, bina ve binayı oluşturan katmanların ömürlerine kadar pek çok şeyi etkilemektedir. Bu sebepten dolayı, binaların dış kabuğunu oluşturan çatı ve cephe kaplamalarında malzeme seçimi, binalarda belki de en çok özen isteyen kısımlardır.

 

Çatı kaplamaları hem yeni binalarda hem de mevcut binaların restorasyon projelerinde gereklidir. Elbette çatı birden fazla amacı olan, yapının oldukça görünür hayati bir parçasıdır. Bu nedenle RHEINZINK titanyumlu çinko çatı sistemlerimiz bir çok özelliği ile öne çıkmaktadır. Planlamacılar ve mimarlar, çinko çatı ürünlerinin ve sistemlerinin dayanıklılık ve güvenilirliğini garanti eden mükemmel kalitesine her zaman güvenebilirler. Her çatının formuna uygun uzun ömürlü ve estetik titanyumlu çinko çatı çözümleri için bizimle iletişime geçin.

 

KENET SİSTEMEğimi 3° ile 25° arasındaki çatılarda ilk tercih olarak kabul edilmektedir. „Çift Kenetli Sistem“ tanımı, klasik tabir edilen doğrusal (boyuna) birleşimlerin iki kez bükülmesini ifade eder. Bu sistemin kullanıldığı çatılar, sadece 25 mm’lik kenet hadve yüksekliği ile ilave önlem alınmaksızın yağmur geçirmez hale gelir. Uluslararası düzeyde önceden profillenen levhalardan oluşan çift kenetli sistem kabul edilmiştir. Kenet levhaların bükülmesi ve kapatılması manuel veya kenet makinesi sayesinde mekanik olarak yapılabilmektedir. İçbükey-dışbükey veya konik uygulamaların kullanıldığı özel tasarımlar da sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilir.

Sunduğu farklı detay çeşitleri sayesinde hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk göstermektedir.KEPLİ SİSTEMEğimi 3°'nin üstündeki çatılarda kullanılır. Kepli geçme sistemler, günümüzde kullanılan metal levha tekniklerinin en geleneksel olanıdır. „Kepli Geçme“ Sistem, levhalar arasına çinko esaslı RHEINZINK kep profillerinin veya ahşap lataların monte edildiği doğrusal (boyuna) birleşimlerin bir çeşididir. Farklı ışık ortamlarında ilginç etkilere sahip olan sistem, diğer kenet sistemleri ile birlikte kullanıldığında üç boyutlu etkiler ve gölge efektleri oluşmasını sağlar. Dolayısıyla bu sistem, hem çatı kaplamalarında hem de geniş yüzeyli cephelerde farklı tasarım alternatiflerine olanak tanır. Çift Kenet Sistemi ile birlikte kullanılması halinde ise tasarımlarda çok daha fazla çeşitlilik sağlanır.ARDUVAZ SİSTEM

 

Eğimi 10°'nin üstündeki çatılarda kullanılır. RHEINZINK Dar Seri Kaplamalar (kare ve karo şeklinde) ile karmaşık geometrik yapılarda bile güvenilir ve görsel açıdan etkileyici çözümler gerçekleştirilebilir. Bu sistemin klasik uygulama alanları olarak bacalar, güvercinlikler ve çatı kalkan duvarları sayılabilir. RHEINZINK Geniş Seri Kaplamalar, geniş yüzeyli çatı ve cephe kaplamalarında etkisini göstermektedir. Kare ve karo plakaların gelişiminde bir sonraki aşama olarak değerlendirilen bu kaplamalar, sadece sundukları görsel estetik ile değil aynı zamanda sağladıkları yapısal avantajlar ile de dikkat çekicidir. Farklı boyutlarda arduvaz plakaların kullanılması, yüzeylerde farklı tasarım alternatiflerine olanak tanır.

 

KENET SİSTEM
KEPLI SISTEM
ARDUVAZ SISTEM

Uygulama Kesitleri

Kenet Sistem ile Yapılan Bazı Uygulamalarımız